Niezwykłe przytulisko "Przystań Ocalenie" 

 

    Schronisko znajduje się w Ćwiklicach niedaleko Pszczyny. Daje schronienie, wyżywienie  i opiekę medyczną dziesiątkom zwierząt domowych i gospodarskich, głownie starych, chorych lub kalekich uratowanych przed rzeźnią lub z rąk tych, którzy je krzywdzili. Obecnie  znajduje się w przytulisku 110 koni, 18 krów, kilkanaście kóz i owiec, tyleż psów i kotów, dwa osły, jak, a nawet lis uciekinier z futrzarskiej fermy. 
Tutaj, w Przystani, jest im dobrze. Mają przyjaciół, strawę, codzienną dawkę pieszczot, własne miejsce w stajni, swój kawałek łąki i gwarancję spokojnego dożywocia. Ale choć pod troskliwą opieką zagoją się im rany, a operacja pozwoli odzyskać sprawność, nigdy nie będą już takie jak wcześniej. Konie ocalone z transportów na rzeź.
 
    Założycielem i opiekunem przytuliska jest pan Dominik Nawa. Człowiek niezwykły. Walkę o zwierzęta rozpoczął w wielu 22 lat. 
W 2011 roku pan Dominik zdobył tytuł Człowieka Roku w powiecie pszczyńskim za swoją ciężką pracę na rzecz zwierząt i determinację w często nierównej walce o ich prawa, a przede wszystkim życie.
W 2012 r. wygrał w plebiscycie  "Serce dla zwierząt". Statuetkę odebrał z rąk Małgorzaty Kożuchowskiej.

 

Fotogaleria: Dominik Nawa